Koreańsko- wegańska pielęgnacja mojej twarzy




Pielęgnacja rano


1.Pierwszym krokiem w porannej pielęgnacji twarzy jest oczyszczenie mojej twarzy żelem myjącym z Isana. Używam go razem z gąbką The Konjac Sponge Company. Dzięki gąbeczce żel zmienia swoją gęstą konsystencję w pianę. Kulistymi ruchami rozprowadzam żel po mojej twarzy. Czuję, że moja twarz jest naprawdę oczyszczona i nie przesuszona. Na początku użytkowania gąbki, używałam tylko jej, bez pomocy żelu i byłam zadowolona z efektu.

Update styczeń 2018
Teraz używam żelu Biolaven, spisuje się bardzo dobrze. Podoba mi się jego zapach i konsystencja.

żel Isana, ok. 7 zł
żel Biolaven, ok. 15 zł
The Konjac Sponge Company, ok. 40 zł









2.Następnym krokiem jest zastosowanie toniku z Resibo, który przepięknie pachnie różami. Aplikuję tonik na wacik lub bezpośrednio na twarz i przecieram wacikiem. Skóra jest nawilżona, lekko lepka.

Resibo tonik, ok. 49 zł


3.Ostatni krok rano, czyli nawilżenie mojej cery. Używam kremu Miya Cosmetics z olejkiem kokosowym. Nie potrzeba wiele nałożyć by nawilżyć twarz. 
Miya Cosmetics, ok.. 30 zł

Update luty 2018
Krem Miya Cosmetics
Używałam tego kremu przez miesiąc, niestety nie jest to krem, który nawilża moją twarz dostatecznie. Wolę używać go do rąk czy ciała.


Update marzec 2018
Teraz używam kremu na dzień Biolaven. Po nałożeniu tego kremu moja twarz jest "zabielona". Jest to krem tłusty, zostawią bardzo lepką warstwę na cerze. Posiada ładny lawendowy zapach, który  mi odpowiada.











Pielęgnacja wieczorem

1. Krok pierwszy zależy od tego czy mam makijaż na twarzy. Jeśli tak to zmywam makijaż olejkiem od Resibo i ściereczką dołączoną w zestawie. Bardzo podoba mi się zapach olejku, świetnie zmywa makijaż i pozostawia miłą skórę w dotyku.

Olejek do demakijażu Resibo, ok. 59 zł




2.Następnie używam żelu do twarzy Isana. Z rozprowadzeniem na twarzy pomaga mi szczoteczka z Rival de Loop. Używam jej jeśli nie mam niedoskonałości na twarzy.

Update styczeń 2018
Używam żelu Biolaven.








3.  1-2 razy w tygodniu staram się dodawać do żelu korund kosmetyczny i w ten sposób funduję mojej twarzy peeling. Robię go jeśli nie mam niedoskonałości na twarzy.

Korund, ok. 5 zł




4. Raz w tygodniu robię sobie maskę z BingoSpa. Jest to maska cynkowa, która ma za zadanie wspomagać terapię trądziku czy wyprysków. Pozostawiam na twarzy 10-15 minut i zmywam ciepłą wodą.

BingoSpa maska cynkowa, ok. 12 zł


5. Czas na tonik od Resibo :)



6. W szóstym kroku mojej wieczornej pielęgnacji nakładam na twarz serum od Resibo, które ma za zadanie wygładzić, rozświetlić i uelastycznić cerę. Cztery krople nakładam na dłoń i rozprowadzam delikatnie na twarz, przy tym delikatnie wykonując masaż. Używam 2-3 razy w tygodniu.

Serum wygładzające, ok. 129 zł


7.Ostatnim krokiem w mojej pielęgnacji jest nałożenie kremu z Evree. Lubię jego konsystencję, zapach jest w porządku. Najważniejsza dla mnie jest kwestia nawilżenia i tu spełnia swoją rolę.

Koszt ok. 30 zł








Chciałabym powiedzieć, że od czasu stosowania koreańskiej pielęgnacji na mojej twarzy zaobserwowałam znaczną poprawę. Cera jest rozświetlona, nie pojawiają się wypryski. Zmieniłam całkowicie moją rutynę i kosmetyki na dużo bardziej naturalne. Wcześniej używałam kremów do twarzy z wątpliwym składem, teraz staram się zwracać szczególną uwagę na ten aspekt. Pomaga mi w tym na przykład fanpage o nazwie Czytamy Etykiety Kosmetyków. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Recenzja kosmetyków Resibo

Wegańska pielęgnacja włosów